4 najlepsze miejscowości turystyczne w polskich górach 31/07/2017


Myśląc o wakacjach w górach, od razu przychodzi nam na myśl Zakopane. Nic dziwnego, ponieważ to najpopularniejsza miejscowość na południu Polski. Przybywają do niej turyści i wczasowicze zarówno zimą, jak i latem. Ma do zaoferowania szeroki pakiet atrakcji i wcale nie wymaga od nas doskonałej kondycji czy pasji do gór. Wystarczy zamiłowanie do oscypków oraz górali, a poczujemy się tu miło i przyjemnie. Polskie góry to jednak nie tylko Zakopane, więc może warto sprawdzić gdzie jeszcze można się wybrać?


1.Karpacz

Karpacka miejscowość przyciąga turystów niskimi, jak na polskie warunki cenami, ale też zadziwiającym położeniem. Sporo trzeba się bowiem natrudzić, aby ze spokojem i bez zadyszki przemierzyć Karpacz od jednej do drugiej strony. Ale o to przecież chodzi w górach, aby spacerować, zmęczyć się i przy okazji zdobywać szczyty. Najpopularniejszym jest tu oczywiście Śnieżka, która ze względu na swój charakter nie przeraża tak bardzo, jak na przykład dach Polski, czyli tatrzańskie Rysy. Miejscowość jest więc polecana początkującym miłośnikom gór, którzy nie przepadają za tłokiem, pragną w miarę taniego wypoczynku i wspaniałych widoków.

 

2.Bukowina Tatrzańska

Nieopodal Zakopanego leży malownicza wioska, która liczy sobie ok. 3000 mieszkańców. Chętnie odwiedzana przez turystów zwłaszcza zimą, ze względu na liczne stacje i ośrodki narciarskie. Można tu wypocząć w bardzo tatrzańskim stylu, podziwiając wyjątkową architekturę górskich chat i organizując sobie wycieczki po górach. Turyści doceniają przede wszystkim brak tłumów oraz wiele atrakcji, choćby w postaci term.

 

3.Solina

Zielone wzgórza nad Soliną...śpiewał przed laty Piotr Szczepanik i jest w tym sporo prawdy, a jeszcze więcej sentymentu. Tu po prostu trzeba się wybrać, aby poczuć panującą w Bieszczadach atmosferę na własnej skórze. Z jednej strony dzikie i niedostępne góry, z drugiej zaś przyjaźni i otwarci na turystów lokalni mieszkańcy. W dużej mierze to właśnie oni tworzą ten niepowtarzalny klimat, jaki tu panuje. Wielu narzeka, że dzisiejsze Bieszczady to nie to samo co kiedyś, jednak wciąż doświadczymy tu ciszy, napotkamy ślady niedźwiedzia na szlaku i zasmakujemy w lokalnej sztuce rzeźbiarskiej.

 

4.Szczawnica

Ta uzdrowiskowa niewielka miejscowość leży w Beskidach Zachodnich, które większość kojarzy z Pieninami. Szczawnica nie bije się o pierwszeństwo bycia najpopularniejszym miasteczkiem turystycznym i niepostrzeżenie na tym zyskuje. Nie ma tu tłoków jak w Zakopanym, które co roku odwiedza grubo ponad milion turystów, więc ma do zaoferowania ciszę i spokój. Co ważne, spotkamy się tu z naprawdę przyzwoitymi cenami noclegów, a w centrum miasteczka z pewnością jest co robić. Warto tu zjeść pysznego pstrąga z widokiem na Dunajec, pojeździć na rowerze, wziąć udział w mniej lub bardziej ekstremalnym spływie, a w deszczowe dni zwiedzić pobliskie zamki. Nie zabraknie też szlaków, które zaskakują zapierającymi dech widokami.

To gdzie się wybierasz?

 

 

Autor: Justyna Jagielska

Może spodoba się