Tanie noclegi w Łosieniu - Łosień, Łosień 39

+ Dodaj do schowka

Nr id ogłoszenia: 1835
Cena: od 25 PLN za nocleg
Agroturystyka: Tanie noclegi w Łosieniu
Świętokrzyskie, Góry Świętokrzyskie
Adres: Łosień, Łosień 39
Kategoria: wieś
Ilość miejsc: 16
Ilość pokoi: 5

Dostępne miejsca noclegowe:

Brak informacji

Udogodnienia i wyposażenie:

 • Telewizor/sala tv
 • Parking
 • Dostęp do kuchni
 • Dostęp do lodówki
 • Pralnia
 • Miejsce na ognisko
 • Ogród
 • Plac zabaw dla dzieci
 • Piaskownica

Rozrywka w okolicy:

 • Wypożyczalnia rowerów

Aktywny wypoczynek:

 • Wędkarstwo
 • Jaskinie
 • Narciarstwo
 • Rowery

Formularz kontaktowy:

Informacje dodatkowe:

Ilość
pokoi

5

Ilość
miejsc

16

Ilość
Apartamentów

0

Pokoje
1 os.

0

Pokoje
2/3 os.

2

Pokoje
4/więcej os.

3

Ceny

od 25 PLN

Opis Oferty:

Agroturystyka, noclegi, pokoje do wynajęcia, kwatery, wczasy, noce poślubne, noce romantyczne dla zakochanych, noclegi dla gości weselnych, dla pracowników dla gości Targów Kielce, wczasy rodzinne, weekendy, grzybobranie, wędkowanie, zwiedzanie, szlaki turystyczne, piesze, rowerowe, motokrosy, wakacje, wczasy pod gruszą
Jeżeli szukasz czystego powietrza, ciszy i spokoju, z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, możesz go znaleźć w naszym gospodarstwie agroturystycznym. Posiada ono certyfikat Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej. Nadana została kategoria dwóch słoneczek. Wokół domu rosną wieloletnie jabłonie, w ich cieniu można wypoczywać, znajduje się miejsce na grilla.

W odległości 300m przepływa rzeka Łososina (Wierna Rzeka). W pobliskim lesie szczęśliwcy mogą zobaczyć dzika, sarny. Oddajemy do dyspozycji gości 16 miejsc noclegowych, w pokojach 2, 4 osobowych z 3 łazienkami i w pełni wyposażoną kuchnią. Pokoje posiadają telewizory. . Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i udania się na przejażdżkę po okolicy. W miejscowości Łosień znajdują się sklepy, szkoła, Kościół .

W okolicy:

Rejony chronione Góra Rzepka Rezerwaty przyrody wychodnie skał dewońskich; ślady dawnego górnictwa rud ołowiu, Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy.

Park obejmuje ochroną fragment górotworu świętokrzyskiego. Reprezentuje wysokie wartości tak w zakresie przyrody żywej, jak i nieożywionej. Urozmaicona morfologia i zróżnicowane pokrycie roślinne, oraz możliwość obserwacji na powierzchni kolejnych faz rozwoju geologicznego tego rejonu, to niektóre z walorów Parku. Na szczególną uwagę zasługują obszary krasowe związane z występowaniem skał węglanowych. Procesy krasowe widoczne na powierzchni, doprowadziły w głębi górotworu do tworzenia się jaskiń, z których najbardziej popularna w Polsce jest jaskinia Raj.

Obok wybitnych wartości geologicznych i krajobrazowych obszar Parku charakteryzuje się bogactwem i zróżnicowaniem szaty roślinnej. Wśród siedlisk leśnych występują bory sosnowe i mieszane, dąbrowy, grądy, olsy i łęgi. Flora naczyniowa obejmuje ponad 1000 gatunków, z których 69 objętych jest całkowitą ochroną, 12 częściową, a 42 gatunki są szczególnie rzadkie i zagrożone.Również wśród fauny bezkręgowej występuje wiele rzadkich gatunków. Wśród kręgowców występują chronione gady, płazy, ptaki i ssaki (m. in. nietoperze zimujące w jaskiniach i szczelinach skalnych).Ważnym walorem Parku jest również bogata warstwa historyczno-kulturowa. Występują tu pierwsze ślady pobytu człowieka paleolitycznego i jedne z najstarszych ośrodków osadniczych Małopolski. 

Góra Zelejowa Rezerwaty przyrody wzgórze zbudowane z wapieni paleozoicznych z widocznymi zjawiskami krasowymi; rzadkie i chronione gatunki roślin wśród nich m.in. zawilec wielkokwiatowy (Anemone silvestris) 

Góra Żakowa Rezerwaty przyrody Pozostałości dawnego górnictwa skalnego i kruszcowego, naturalnych wapiennych form skałkowych oraz lasu kserotermicznego z licznymi gatunkami roślin chronionych. 

Jaskinia Raj Rezerwaty przyrody jaskinia krasowa w wapieniach dewońskich z naciekami i namuliskami Moczydło Rezerwaty przyrody wychodnie i odsłonięcia skał dewońskich permskich i triasowych; pozostałości historycznego górnictwa kruszczu ołowiu Chelosiowa Jama Rezerwaty przyrody unikatowy zespół form krasowych podziemnych i powierzchniowych z różnych okresów geologicznych. 

Wolica Rezerwaty przyrody Ochrona profilu osadów dolnego wapienia muszlowego (środkowy trias)odsłaniających się w ścianach nieczynnego kamieniołomu. Góra Miedzianka Rezerwaty przyrody najwyższe wzniesienie Gór Chęcińskich (357m npm) zbudowane z wapieni paleozoicznych; zjawiska krasowe i mineralizacji; ślady dawnego górnictwa Biesak-Białogon Rezerwaty przyrody wychodnie skał ordowickich i kambryjskich 

Milechowy Rezerwaty przyrody naturalne lasy typu świetlistej dąbrowy grądy wysokie lipowo-grabowe las mieszany sosnowo-dębowy wtórne zarośla i murawy kserotermiczne; w runie lasów występują Kadzielnia Rezerwaty przyrody wzgórze zbudowane z wapieni paleozoicznych ze zjawiskami krasowymi znaleziska paleontologiczne Rezerwat Skalny im. Jana Czarnockiego(Ślichowice) Rezerwaty przyrody odkrywka skalna z fałdem paleozoicznym skał wapiennych Wietrznia im.Zbigniewa Rubinowskiego Rezerwaty przyrody Zespół wyrobisk odsłaniających profile wapieni dewońskich ( m.in. ciemne wapienie ziarniste, jasne wapienie grubodetryczne, płytowe wapienie bitumiczne, łupki margliste,wapienie gruzłowe) ze skamieniałościami fauny dewońskiej. Radomice Rezerwaty przyrody naturalne stanowisko cisa (Taxus baccata)

Film Youtube

Cennik:

Czarowne pokoje 2 i 4-osobowe do wynajęcia z telewizorem i kuchnią do dyspozycji, Cena 30-120 PLN za dobę w ciszy i spokoju. w pobliżu las i rzeka http://www.youtube.com/watch?v=T3EDBmtJOTk

Rezerwacja:

Opinie:

Komentarze:

Poleć stronę:

Ogłoszenia z okolicy

Array
Łosień-Tanie noclegi w Łosieniu zobacz obiekt

Apartament

Śląskie

Łosień

Tanie noclegi od: 25 PLN

Nocleg na mapie